Pierwsza wizyta

Ja robię swoje, a ty swoje. Nie jestem na tym świecie po to, by spełniać twoje oczekiwania, a Ty nie masz obowiązku spełniania moich. Ty to ty, a ja to ja. I jeśli przypadkiem się spotkamy – to wspaniale. Jeśli nie, to nic nie można na to poradzić.
Frederick S. Perls, twórca psychoterapii Gestalt
Pierwsze spotkanie z terapeutą to czas, w którym przede wszystkim możesz uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań związanych z psychoterapią. Ile to będzie trwało, jak długo będę się tak czuł, co będziemy tu robić, jaka jest rola terapeuty, dlaczego może mi to pomóc, to tylko niektóre z wątpliwości, które choć częściowo można rozwiać właśnie na pierwszym spotkaniu.Jest to również okazja, aby trochę poznać terapeutę, sprawdzić, czy właśnie ta osoba Ci odpowiada, czy wzbudza Twoje zaufanie, czy masz ochotę jeszcze się z nią spotkać, czy czujesz się przy niej bezpiecznie.

Równie ważną kwestią jest możliwość opowiedzenia o swoich trudnościach – w takim zakresie, jaki jest dla Ciebie możliwy przy pierwszym kontakcie. Dzięki temu wspólnie z terapeutą możecie zastanowić się, czy psychoterapia jest odpowiadającą Ci formą profesjonalnej pomocy.

Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej?

Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania
Kontakt